Канзас Сити Чийфс и Сан Франциско Фортинайнърс ще спорят за титлата в Нацианалната Футболна Лига на САЩ, след като стана шампиони на двете конференции.

54-ият Супер Боул ще се състои след 2 седмици на „Хард Рок Стейдиъм“, като букмейкърите дават леко предимство на калифорнийци, които преследват 6-и триумф в историята си и първи от 1994-а. Канзас  Сити има една победа от 1970-а.

Чийфс победиха Тенеси Тайтънс с 35:24, като имаха проблеми и преди последната четвърт водеха само с 21:17. В нея обаче домакините си гарантираха триумфа, а куотърбекът Патрик Махоумс направи 3 тъчдауна, а след негови подавания съотборниците му изминаха 294 ярда.

В същото време Сан Франциско нямаше проблеми срещу Грийн Бей, като спечели с 37:20. Още до почивката Фортинайнърс водеха с 27:0 и всичко бе ясно. Голямата звезда в мача бе рънингбекът Рахийм Мостърт, който измина сам 220 ярда и направи 4 тъчдауна.

Това улесни страшно много работата на куотърбека Джими Гарополо, а тимът стана едва третият в историята, който стига до битката за титлата, след като в предишния сезон е спечелил 4 или по-малко мачове.