Айман Ашраф изравни девет минути преди края при равенството на Египет 1:1 при гостуването на Кувейт в приятелски мач, който е част от подготовката на африканците за Мондиал 2018.

Фахад Ал Ансари се разписа в полза на азиатския отбор след само шест минути игра, но резервата Ашраф се разписа за 1:1 след подаване на Махмуд Караба в 81-ата минута на срещата.

Египет игра без най-добрия си футболист Мохамед Салах, който се подготвя за финала в Шампионската лига на Ливърпул срещу Реал Мадрид.

Вратарят на египетския отбор Шериф Екрами, който все още има шансове да бъде включен в състава за световния шампионат в Русия, се отличи с няколко добри спасявания.

Египет ще играе контрола с Колумбия на 1 юни, а пет дни след това ще има и проверка с Белгия. Египетският тим е в група "А" на Мондиал 2018 заедно с домакина Русия, Саудитска Арабия и Уругвай.