Белгия очаквано победи Панама с 3:0 в двубой от група G на световното първенство по футбол в Русия, игран на стадион "Фищ".

Момчетата на Роберто Мартинес владееха инициативата през първото полувреме, но така и не успяваха да застрашат вратата на съперника заради липсата на точност в ударите.

Още в началото на втората част обаче Дрис Мертенс се реваншира за пропуските си по-рано и реализира изключително попадение по диагонала, стреляйки от въздуха.

В средата на втората част избухна Ромелу Лукаку, който първо отбеляза с глава след центриране на Кевин Де Бройне, а след това се възползва от чудесния извеждащ пас на Еден Азар.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/AsBFnVwSxOk" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YzokvZKZKZU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0MCK_YU-oHc" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Европейският отбор очаквано имаше инициативата и владееше топката още от първите минути, като пред Дрис Мертенс се откри първото много добро положение, но вратарят на Панама Пенедо спаси. Малко след това голямата звезда Еден Азар излезе на стрелкова позиция, но не уцели вратата.

По-късно Мертенс шутира неточно, а Роман Торес блокира Ромелу Лукаку в последния момент. Кевин Де Бройне опита да реализира ефектно, но прати топката над целта. Поредният удар на Еден Азар отново се оказа без нужната точност.

В 38-ата минута Еден Азар най-после показа точен мерник, но силният му снаряд в долния десен ъгъл беше отразен по превъзходен начин от Хайме Пенедо, който следеше много внимателно развитието на белгийската атака. След това Мертенс стреля от въздуха, но топката профуча покрай дясната греда.

Още в началото на второто полувреме Белгия заслужено откри резултата. Дрис Мартенс реши да пробва атрактивен изстрел от въздуха по диагонала и заби кълбото по феноменален начин в левия ъгъл от петнайсетина метра.

Десетина минути след почивката Панама стигна до най-добрата си възможност. Мурийо беше изпуснат в наказателното поле, но Куртоа спаси своите със самопожертвователно спасяване.

В 69-та минута Белгия вкара гола на успокоението. Кевин Де Бройне центрира отляво с външен фалц и Ромелу Лукаку засече безпощадно с глава, намирайки десния ъгъл.

Само шест минути след това Белгия постигна класически аванс след поредната бърза контраатака. Еден Азар пусна от дълбочина за Лукаку, който надбяга защитата на противника и вкара сам срещу вратаря.

В заключителната част на мача Панама заигра по-смело в офанзивен план и на два пъти имаше своите възможности, но Тибо Куртоа се намесваше много добре. Стражът на Челси спаси още едно положение в добавеното време, когато за малко да бъде прехвърлен.

Белгия - Панама 3:0

1:0 Дрис Мертенс - 47'
2:0 Ромелу Лукаку - 69'
3:0 Ромелу Лукаку - 75'

Белгия: Куртоа, Вертонген, Алдервейрелд, Боята, Мюние, Витцел (Чадли - 90'), Де Бройне, Караско (Дембеле - 74'), Мертенс (Торган Азар - 83'), Еден Азар, Лукаку

Панама: Пенедо, Ескобар, Торес, Мурийо, Дейвис, Барсенас (Торес - 63'), Купър, Гомес, Годой, Родригес (Диас - 63'), Перес (Техада - 74')