Британецът Кейл Едмънд достигна за първи път в кариерата си до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем.

Едмънд елиминира италианеца Андреас Сепи с 6:7(4), 7:5, 6:2, 6:3 след почти три мача игра и влезе в голямата осмица на Откритото първенство на Австралия.

23-годишният британец, 49-и в световната ранглиста, пласира 25 аса и общо 62 печеливши удара при успеха. Сепи взе оспорвания първи сет със серия от четири поредни точки в тайбрека, а във втората част италианецът пропиля ранен пробив аванс, след което постепенно Едмънд овладя контрола върху мача.

Британецът взе пет поредни гейма, за изравни резултата в сетовете и да поведе с 3:0 в третия. В четвъртата част той реализира единствен брейк за 5:3 и след това затвори мача при собствен сервис. Сепи отпадна в четвъртия кръг за трети път в последните четири сезона, но отново не успя да стигне до четвъртфинал.

Следващият съперник на Едмънд ще бъде определен след двубоя между миналогодишния полуфиналист и номер 32 в света Григор Димитров (България) и представителя на домакините Ник Кириос, който започва в 11.00 часа българско време.