Двукратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 2 в схемата Надал победи Алекс Дьо Мино (Австралия) с 6:1, 6:2, 6:4 за 2:02 часа.

Шампионът от 2008 и 2010 година нямаше никакви проблеми в първите два сета, в които даде на съперника си само три гейма. В третата част Надал направи пробив в петия гейм, а в десетия спаси скрит сетбол, след което затвори двубоя с третия си мачбол. В четвъртия кръг Надал ще играе с победителя от мача между Иржи Весели (Чехия) и номер 19 Фабио Фонини (Италия).

Поставеният под номер 5 в основната схема Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) също достигна до четвъртия кръг на "Уимбълдън". 29-годишният Дел Порто, полуфиналист от 2013 година, се справи с Беноа Пер (Франция) с 6:4, 7:6(4), 6:3 за 2:24 часа. От началото на турнира аржентинецът няма загубен сет.

В третия сет Дел Порто поведе с 3:0, загуби следващите три гейма, но след нова серия от три гейма стигна до крайния успех. Беноа Пер достигна до четвъртия кръг на "Уимбълдън" през миналата година. В четвъртия кръг Дел Порто ще играе срещу Жил Симон (Франция), който елиминира Матю Ебдън (Австралия) с 6:1, 6:7(3), 6:3, 7:6(2) за 2:51 часа.

Финалистът от 2016 година и номер 13 в схемата Милош Раонич (Канада) спечели двубоя срещу квалификанта Денис Новак (Австрия) със 7:6(5), 4:6, 7:5, 6:2. Срещата беше прекратена вчера при резултат 6:5 за канадеца в третия сет заради настъпилата тъмнина и се доигра днес.

Така за четвърти път в последните пет години Раонич достига до четвъртия кръг на турнира. Канадецът ще играе в следващия кръг срещу Макензи Макдоналд (САЩ).