Трикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 12 Джокович победи Кей Нишикори (Япония) с 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 за 2:35 часа.

За сърбина това е първи полуфинал на турнира от Големия шлем от Откритото първенство на САЩ през септември 2016 година. Той достига до тази фаза на "Уимбълдън" за първи път след 2015 година.

Джокович направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част Нишикори поведе с 4:1 и след 6:3 изравни резултата.

В следващите два сета 31-годишният Джокович нямаше никакви проблеми и даде само по два гейма на съперника си. Сърбинът наниза 6 аса, пласира 40 печеливши удара и направи 7 пробива в двубоя.

В спор за място на финала Джокович ще играе срещу победителя от двубоя между двукратния шампион Рафаел Надал (Испания) и номер 5 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който е по-късно днес.