Григор Димитров започна победоносно участието си на силния "Мастърс" в Торонто, след като обърна Фернандо Вердаско и го победи след 4:6, 6:2, 7:6(5) за 2 часа и 35 минути игра.

По този начин българинът си отмъсти на испанския ветеран за загубите на "Ролан Гарос" и Индиън Уелс тази година и записа своя четвърти успех над него в преките мачове, като така статистиката е 4:2 победи в негова полза.

Първият сет бе решен от един пробив още в първия гейм, в полза на испанеца. Във втория сет обаче хасковлията се окопити и показа своята игра. Той проби съперника на два пъти - в четвъртия и осмия гейм, за да прати мача в трети решителен сет.

В третия сет срещата бе прекъсната при 4:4 заради дъжд, но няколко часа по-късно бе подновена. Двамата не се пробиха до края и се стигна до тайбрек в който нашето момче спечели след 7:5 точки.

В следващия трети кръг българинът ще се изправи срещу Франсис Тиафо или Милош Раонич.