Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович постигна втора убедителна победа на финалния турнир на АТP в Лондон.

В среща от втория кръг в група "Густаво Куертен" сърбинът спечели срещу Александър Зверев (Германия) с 6:4, 6:1 за 77 минути.

В първия си мач от турнира Джокович победи Джон Иснър с 6:4, 6:3. Така той няма загубен сет до момента и направи огромна крачка към класиране на полуфиналите.

Сърбинът доминираше изцяло в мача срещу Зверев. След 4:4 в първия сет Джокович спечели 8 от следващите 9 гейма и без проблеми затвори мача. Германецът е на второ място в групата с победа и загуба.

"Не беше най-хубавия тенис, който показах днес, но победата си в победа. Зверев също не беше в най-добрата си форма", каза сърбинът след двубоя.

В третия кръг Джокович ще играе срещу Чилич, а Зверев излиза срещу Иснър.