Швейцарската легенда в тениса Роджър Федерер срази австриеца Доминик Тийм с 6:2, 6:3 за малко повече от час и след първата си победа на финалния турнир на ATP в Лондон запази шансове за класиране за полуфиналите.

Маестрото можеше да запише пробив още в откриващия сет, но Тийм спаси подаването си. Все пак Федерер проби съперника в третия гейм и след това спечели още веднъж подаването му, увеличавайки преднината си на 5:2. След това швейцарецът затвори без проблем сета при 6:2.

Швейцарецът направи пробив още в първия гейм на втората част и до края на срещата не допусна изненади, печелейки с 6:3 при третия си мачбол.

Федерер има вече една победа и една загуба, какъвто е и балансът на втория в класирането в тази група Кей Нишикори от Япония. Лидер е южноафриканецът Кевин Андерсън с две победи, а Тийм е с две загуби.

В последния кръг Андерсън среща Федерер, а Нишикори се изправя срещу Тийм, а само първите двама се класират за полуфиналите на турнира.