Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на 1/4-финалите от турнира от сериите АТР 250 в Бризбън. Това стана факт, след като хасковлията загуби с 5:7, 5:7 от световния №9 Кей Нишикори.

По този начин Гришо не успя да защити точките си от миналата година, когато стигна до 1/2-финалите в турнира и допусна пета загуба в шестте си мача срещу Самурая. Освен това нашето момче продължава да е без победа над тенисист от Топ 10 на света от април 2018 г., когато надделя над Давид Гофен.

В първия сет Димитров допусна пробив за 5:6, а във втория взе подаването на японеца и дръпна с 4:2 гейма. В този момент обаче Нишикори върна пробива, взе ново подаване на Гришо за 6:5, след което спечели гейма си на нула, за да се класира на 1/2-финалите. Там съперник ще е французинът Жереми Шарди.

С поражението българинът ще падне с две места до 21-ото в световната ранглиста и изпадне от топ 20 за първи път от 25 септември 2016 година, когато също беше 21-и в класацията на АТП.