11-кратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Барселона с награден фонд 2,61 милиона евро. Водачът в схемата Надал спечели трудно първия си мач от надпреварата срещу Леонардо Майер (Аржентина) с 6:7(7), 6;4, 6:2 за 2:50 часа.

Испанецът стигна пръв до пробив в мача за 5:3, но още в следващия гейм загуби подаването си. В тайбрека Надал пропиля два сетбола, а Майер направи три поредни точки в края и спечели с 9:7.

Във втория сет Надал стартира с пробив, който му беше достатъчен, за да изравни резултата в мача, а в третата част подобри играта си и след серия от пет поредни гейма затвори мача. В спор за място на четвъртфиналите Рафаел Надал ще срещне своя сънародник Давид Ферер.

Бившият номер 3 в света Ферер, който участва с "уайлд кард" и за последен път в кариерата си играе на турнира в Барселона, отстрани номер 15 в схемата Люка Пуй от Франция с 6:3, 6:1 за 76 минути. 37-годишният представител на домакините Ферер след две седмици ще сложи край на кариерата си на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид. Надал има 25 победи в 31 мача срещу Давид Ферер.

Италианецът Фабио Фонини, който в неделя спечели титлата от турнира "Мастърс" в Монте Карло, отказа участие в Барселона заради мускулна контузия на бедрото. 31-годишният италианец ще бъде заменен в схемата от "щастлив губещ" Роберто Карбайес Баена (Испания).

Номер 6 в схемата Карен Хачанов (Русия) отпадна във втория кръг след загуба от Гуидо Пея (Аржентина) с 2:6, 6:7(4). Испанецът Роберто Карбайес Баена елиминира своя сънародник Никола Кун с 6:7(4), 6:4, 6:2, а номер 16 Феликс Оже-Алиасим (Канада) надделя над Малек Джазири (Тунис) с 6:3, 7:6(7).

Седмият в схемата Даниил Медведев (Русия) победи Алберт Рамос (Испания) с 6:3, 2:6, 6:1, а американецът Макензи МакДоналд елиминира номер 11 Жил Симон (Франция) с 6:3, 6:2.