11-кратният шампион Рафаел Надал започна убедително защитата на титлата на на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 2 Надал победи категорично германския квалификант Яник Ханфман 6:2, 6:1, 6:3 след почти два часа игра.

27-годишният Ханфман, 180-и в световната ранглиста, не успя да реализира пробив в мача, а в стремежа си да играе максимално рисково и агресивно допусна цели 34 непредизвикани грешки срещу едва 16 на Надал.

Във втория кръг испанецът ще се изправи срещу друг германски квалификант Яник Маден, който елиминира друг преминал през пресявките играч Кимер Копелманс (Белгия) със 7:6(0), 7:5, 6:3.

Представителят на домакините Пиер-Юг Ербер преодоля два сета дефицит и елиминира 12-ия в схемата Даниил Медведев (Русия) с 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5. Ербер изоставаше с пробив при 0:2 гейма в решаващия пети сет, но стигна до обрат.