Каролина Плишкова отпадна изненадващо в третия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Втората поставена в основната схема загуби с 3:6, 3:6 срещу Петра Мартич.

Номер 31 в схемата хърватка постигна пробиви в седмия и деветия гейм в първия сет, за да поведе в резултата. В осмия гейм от втората част 28-годишната Мартич спечели подаването на фаворитката, за да поведе с 5:3, след което сервира успешно за спечелване на мача.

В първото си достигане до четвъртия кръг на "Ролан Гарос" Петра Мартич ще се изправи срещу Кая Канепи (Естония) или Вероника Кудерметова (Русия).

Чехкинята Маркета Вондроушова преодоля третия кръг след победа с 6:4,6:4 над номер 28 Карла Суарес Наваро. В първия сет 19-годишната Вондроушова спечели след общо седем пробива, а в петия гейм от втория сет спечели подаването на испанката, за да се поздрави с краен успех след 91 минути.

В четвъртия кръг чешката тенисистка ще играе срещу Анастасия Севастова, която победи драматично с 6:7 (3), 6:4, 11:9 срещу Елизе Мертенс (Белгия). Латвийката победи след 201 минути игра и достигна до тази фаза на турнира за първи път в своята кариера.

Медисън Кийс също продължава на "Ролан Гарос" в среща от втория кръг поставената под номер 14 американка победи Присила Хън (Австралия) след обрат с 5:7, 7:5, 6:3 за 104 минути. В третия кръг Кийс ще играе срещу Ана Блинкова.

Украинката Леся Цуренко също ще играе в третия кръг в Париж след победа с 5:7, 7:5, 11:9 за 186 минути над Александра Крунич от Сърбия.