Роджър Федерер се класира на полуфиналите на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън". Швейцарецът победи Кей Нишикори с 3:1 сета - 4:6, 6:1, 6:4, 6:4 за 2:39 минути игра.

Победата е юбилейна номер 100 за Федерер на "Уимбълдън", с което той стана първият тенисист, достигнал тази кота на сингъл на един турнир от Големия шлем.

Маестрото ще играе на полуфинал в турнира за 13-и път в кариерата си, а в спор за място на финала ще срещне победителя от мача между големия си съперник Рафа Надал и Сам Куери.

Нишикори започна много силно и проби още в първия гейм, след което спечели първия сет с 6:4. Федерер намери своя ритъм във втория сет, в който даде само гейм на съперника. Швейцарецът продължи да доминира и взе следващите две части с по 6:4.