Представителят на домакините Доминик Тийм спечели за първи път титлата на турнира по тенис на твърди кортове в австрийската столица Виена с награден фонд 2,3 милиона евро.

Поставеният под номер 1 Тийм победи в дебютното си участие на финала на надпреварата петия в схемата аржентинец Диего Шварцман с 3:6, 6:4, 6:3 след почти два часа и половина игра.

Така 26-годишният австриец заслужи пети трофей за сезона и общо 16-и в кариерата си.

Шварцман доминираше в първия сет, в който проби на три пъти подаването на съперника си.

В последствие, обаче, Тийм не загуби повече подаването си, а с ключова серия от пет поредни гейма той взе втория сет и поведе с 2:0 в третия, след което запази преднината си до края.