Дона Векич елиминира Мария Шарапова в сблъсъка им на Откритото първенство по тенис на Австралия. Хърватката, номер 20 в света, взе чиста победа след 6:3, 6:4.

Първият сет започна равностойно, като и двете взимаха подаванията си, докато не се стигна до четвъртия гейм, в който Дона проби на 40. В петия гейм тя затвърди пробива, след което отново взе подаването на рускинята - 5:1.

Шарапова веднага направи рибрейк, но той не беше достатъчен и откриващата част отиде на сметката на Векич, пише tennis.bg.

Във втория сет първа Дона загуби сервиса си, но Шарапова не съумя да задържи преднината си и да вкара мача в трети сет, загуби на два пъти подаването си и в крайна сметка си тръгна рано-рано от Австралия.

В следващия си мач Дона Векич ще срещна една измежду Корне и Никулеску, която отстрани в квалификациите Виктория Томова.