Първият гол във Висшата лига на Ерик Дайър от 18 месеца, осигури победата на Тотнъм над последния Кардиф с 1:0 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

Той вкара още в 8-ата минута, когато се разписа отблизо, след като при удар с глава на Давинсон Санчес топката бе отклонена към него и той не пропусна.

Уелсците имаха своите възможности, като най-добрата се откри пред Джош Мърфи, чийто удар бе избит от голлинията от Тоби Алдервайрелд.

След почивката обаче, Джо Ралс бе изгонен в 60-ата минута за грубо нарушение и това спря устрема на гостите, докато Шпорите не успяха да увеличат аванса си, въпреки численото си предимство.

Така лондончани останаха в челото на класирането с 18 точки, докато Кардиф е последен само с 2.

От другите мачове в 17:00 часа за отбелязване е рекордната победа при гостуване на Борнемут, който отнесе Уотфорд с 4:0, за да излезе 5-и с 16 точки. Евертън също върви нагоре след 2:1 над Лестър навън, а Уулвърхемптън надви Палас с 1:0 и вече има 15 точки.