Тотнъм спечели с 1:0 срещу гостуващия Нюкасъл Юнайтед в първа среща от 25-ия кръг на английското футболно първенство.

Домакините владееха повече топката, но през първото полувреме Лукас Моура пропусна два добри шанса, а в 25-ата минута Ерик Ламела удари греда след изстрел с глава.

Нюкасъл също използваше всяка възможност да контраатакува и в 52-ата минута беше близо до откриване на резултата, но Саломон Рондон нацели гредата с глава.

Тотнъм все пак стигна до победата в 83-ата минута. Резервата Фернандо Йоренте намери Хюн-Мин Сон пред наказателното поле, южнокореецът стреля от 20 метра и след неубедителна изява на вратаря Мартин Дубравка топката спря в мрежата на гостите.

С третата си поредна победа във Висшата лига лондончани събраха 57 точки и се изкачиха на второто място, изпреварвайки с точка шампиона Манчестър Сити, който утре приема Арсенал. Лидер с 61 точки остава Ливърпул, който пък в понеделник среща Уест Хям в столицата.