Бърнли победи Тотнъм с 2:1 и нанесе сериозен удар по амбициите на "шпорите" за титлата в Англия.

Капитанът на Тотнъм Хари Кейн се завърна с гол след контузия, но и това не помогна на лондончани, които регистрираха първа загуба във Висшата лига след 0:1 от Манчестър Юнайтед в средата на януари.

Крис Ууд откри резултата в полза на Бърнли в 57-а минута. Ууд се разписа с глава след центриране от корнер. Само седем минути по-късно голмайсторът на Тотнъм Хари Кейн, който се завърна на терена след месец и половина лечение на контузия, изравни. Кейн получи извеждащо подаване от странично хвърляне, напредна в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:1.

Тотнъм обаче не намери сили за пълен обрат, а дори напротив инкасира втори гол, който се оказа победен за Бърнли. Отбеляза го Ашли Барнз в 83-а минута.

Победата изкачи Бърнли на 13-о място в таблицата и отдалечи тима от зоната на изпадащите. Тотнъм остава на трето място на 5 точки след основните претенденти за титлата Манчестър Сити и Ливърпул.