Тотнъм изпусна два гола аванс в Атина срещу Олимпиакос и тръгна с 2:2 в Шампионската лига.

Шпорите имаха доста късмет да поведат сериозно, след като първо Хари Кейн вкара дузпа, която сам спечели в 26-ата минута, а малко след това Лукас Моура реализира с хубав удар.

Домакините обаче не се отказаха и Даниел Поденсе върна надеждите им още преди паузата след комбиация с Валбуена. Малко след почивката Ериксен не успя да изчисти, а Вертонген фаулира Валбуена, който не сбърка при дузпата за 2:2.

Като цяло лондончани не бяха убедителни в действията си и закономерно не успяха да спечелят, като и мениджърът им Маурисио Почетино не остана никак щастлив.

„Разочарован съм. До почивката не играхме добре, независимо че вкарахме два пъти. Имахме план преди мача, който обаче никой не спазваше. Позволихме твърде много ситуации пред вратата си и не бяхме достатъчно агресивни“ не спести критиките си аржентинецът.