Уулвърхемптън и Тотнъм изиграха здрав мач, в който с малко късмет Шпорите спечелиха с 2:1 като гости.

Поражението спря серията на Вълците от 11-поредни срещи в първенството без загуба и бе първо за тях от средата на септември. Въпреки това те остават с 24 точки в първата половина на таблицата, докато Шпорите имат 26 и са само на 3 от Топ 4.

Шпорите поведоха още в 8-ата минута, след като Лукас Моура реализира с отличен удар при първата опасна атака на лондончани. Това бе 3-ия му гол в 5 мача при Жозе Моуриньо.

Домакините доминираха през повечето време и имаха серия ситуации чрез Жота и Хименес, които обаче пропуснаха. Все пак в средата на второто полувреме Адама Траоре изравни след великолепен шут от границата на наказателното поле.

Пауло Гацанига направи важно спасяване в последните минути, преди в добавеното време Ян Вертонген да донесе победана след корнер и удар с глава. Това бе 4-а победа в първенството за Тотнъм във Висшата лига под ръководството на Специалния.