Суперзвездата на Барселона и уругвайския национален отбор Луис Суарес бе избран за играч на мача при ударната победа на южноамериканците с 3:0 над Русия.

Той откри резултата от пряк свободен удар в 10-ата минута и помогна на своя отбор да спечели Група А на световното първенство. За Суарес това бе втори гол на първенството.

"Получи се интересен мач през първата част. Важното е, че спечелихме групата и го направихме много убедително. Не ми се мисли какво ще бъде на 1/8-финалите.

Радвам се, когато постигам тези неща и го правя с моя отбор. Ние имаме силен колектив и мислим само за това, което е най-важно за Уругвай. Благодаря на нашите фенове, които не спестиха време и пари, за да ни подкрепят от трибуните. Доволен съм тогава, когато и те са доволни", каза Суарес.