Волейболните ни национали допуснаха втора загуба в Световната лига, след като отстъпиха на Канада с 1:3 гейма.

Това бе втората среща от третия кръг между двете страни при която нашите момчета бяха  гости, а мачът завърши 18:25, 19:25, 25:21, 20:25 в полза на домакините.

Срещата се игра в зала "Ийст Линк Арена" на остров Принц Едуард.

След това поражение нашите момчета останаха на второто място във временното класиране с актив от 10 точки след 4 победи и 2 поражения.

"Кленовите" листа пък продължават да бъдат еднолични лидери в групата с 18 точки след 5 победи и 3 загуби.

В първите два гейма нашите момчета бяха тотално надиграни от своя противник и нямаха особени големи шансове да измъкнат нещо от тях, но в третия гейм показаха какво могат.

"Лъвовете" поведоха набързо с 4:1 след грешки в канадските редиции, а постепенно преднината на нашите набъбна на 11:6 след прекрасна атака на Градинаров и отново няколко грешки в редиците на противника.

Доминацията за нашите момчета до края на гейма им помогна да стигнат до успеха в него, макар че имаше и моменти в които преднината ни бе много крехка.

В четвъртия гейм обаче Канада отново показа класата си и успя да дръпне с цели 5 точки на нашите за 12:7, което направи задачата на родните национали непосилна и така те загубиха както гейма, така и срещата.

КАНАДА - БЪЛГАРИЯ 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:20)

Съставът на България: Андрей Жеков 2, Мирослав Градинаров 18, Николай Пенчев 2, Тодор Скримов 12, Красимир Георгиев 5, Виктор Йосифов - Владислав Иванов-либеро (Станислав Петков 4, Мартин Палийски, Георги Манчев 1, Любомир Агонцев, Теодор Тодоров 10)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8MGdLlpkWbA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>