Волейболният шампион на Италия Диатек Трентино (Тренто), където играе българският национал Цветан Соколов, загуби дербито с Мачерата от четвъртия кръг на италианското първенство. Тренто допусна поражение у дома с 1:3 (16:25, 25:21, 26:28, 19:25) гейма.

Домакините не успяха да изравнят геймовете, след като започнаха лошо четвъртата част и губеха с 4:11 точки. Така шампионите са на пето място с 6 точки актив след 2 победи, 1 загуба и мач по-малко, а Мачерата е едноличен лидер с 12 точки след 4 поредни победи.

За Тренто Цветан Соколов бе най-резултатен с 15 точки. МВП на мача стана Иржи Ковар, който реализира 17 точки за победителите. Андреоли (Латина) загуби с 0:3 (16:25, 21:25, 22:25) гейма като гост на Тоно Калипо Калабрия в друга среща от кръга.

Тимът, в който играе Тодор Скримов, все още няма спечелен гейм от началото на сезона. Българинът завърши с 1 точка. Трета поредна победа записа Копра Елиор (Пиаченца) - с 3:0 (25:19, 25:17, 25:23) гейма над Равена. За домакините извън състава е капитанът Христо Златанов, който е контузен.

За гостите Жани Желязков се появи в игра в третия гейм, но не успя да запише името си сред реализаторите. В първенството на Германия Фрийдрихсхафен победи шампиона БР Волейс (Берлин) в дербито на кръга.

С участието на четиримата си български волейболисти домакините надвиха столичните си гости с 3:0 (28:26, 29:27, 25:15) след 81 минути игра. Венцеслав Симеонов стана топреализатор на мача с 15 точки. Валентин Братоев добави 12 точки.

Центърът Виктор Йосифов записа 5 точки в нападение. Другият български център Светослав Гоцев влезе като резерва през всеки от последните два гейма. Томис (Констанца) постигна четвърта поредна победа в мъжкото първенство на Румъния.

Българските волейболисти Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов отново попаднаха сред седемте избраници на българския треньор Мартин Стоев при успеха над гостуващия Щиинца Експлорър (Бая Маре) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:20) гейма.