България допусна седмата си поредна загуба в Лигата на нациите по волейбол за жени. На турнира в Банкок българките отстъпиха с 1:3 (27:25, 20:25, 22:25, 22:25) срещу Тайланд.

Българките поведоха в резултата след драматичен финал на първия гейм и крайното 27:25.

Домакините изравниха резултата след 25:20 във втората част и на свой ред взеха аванс в мача след трудно 25:22. В четвъртия гейм на срещата отново имаше дълги разигравания, но Тайланд игра по-силно в атака и на блокада. Българките допуснаха повече грешки - 26, докато тайландките сбъркаха 22 пъти.

Най-резултатни за българския отбор станаха Мирослава Паскова и Мира Тодорова с по 15 точки. Нася Димитрова добави още 12 точки.

За победителките Айчарапорн Конгьот се отличи с 30 точки.

След това поражение България остава на 16-то място в класирането с актив от само една спечелена точка. В сряда воденият от селекционера Иван Петков тим ще се изправи срещу лидера в класирането Турция.