Националният отбор на България допусна загуба с 0:3 (23:25, 23:25, 21:25) от Иран в среща от 14-ия кръг на Лигата на нациите по волейбол за мъже.

В пловдивската зала "Колодрума" българите бяха надиграни от класиралия се вече за финалите на турнира съперник, който си позволи да излезе с предимно резервни състезатели.

И трите гейма се развиха по сходен начин, като до втората техническа пауза двата тима се движеха съвсем близо един до друг, но в края Иран показваше повече концентрация и така успя да спечели всеки един от тях.

Играчите на Силвано Пранди могат да съжаляват най-много за загубения трети гейм, тъй като в него водеха с 15:11, но персите отговориха със серия от 4:1 точки, с която намалиха до 15:16, а след това и изравниха при 19:19.

Най-резултатен за победителите Мохамадджавад Манавинежад с 14 точки. С 11 остана Масуд Голами. За България Цветан Соколов наниза 19 точки, а с 9 остана Мартин Атанасов.

В класирането в лигата Иран води с 36 точки след 12 победи и 2 загуби. България е на 12-а позиция с 13 точки от 5 победи и 9 поражения.

В неделя България приключва участието си в турнира с мач срещу Сърбия, докато по-рано през деня Иран играе със САЩ.