Цветан Соколов отбеляза 14 точки за италианския Кучине Лубе, който победи с 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) полския Скра Белхатув с Николай Пенчев и се класира на финал на световното клубно първенство по волейбол за мъже.

Съперник на Кучине Лубе ще бъде руският Зенит Казан, който се наложи с 3:0 (25:23, 25:19, 25:18) над бразилския Сада Крузейро.

Кучине Лубе ще бъде първият италиански отбор на финала на световното клубно първенство от 2012-а година насам, когато Трентино спечели четвъртата си поредна купа. Заслугата за това е основно на Цветан Соколов, който завърши с 14 точки при 11 завършени атаки, две блокади и един ас. Това му спечели признанието за най-добър в мача.

За Скра Белхатув, който пропусна шанс да спечели първия гейм и не поведе дори веднъж във втория, две точки записа Николай Пенчев. Българският национал обаче започна от началото само третия гейм.