Славия спечели с 3:1 срещу Пирин в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Тага "белите" завършиха редовния сезон на 7-о място и ще играят с десетия Черно море, Пирин, който остана 11-и, и последния Витоша в група "А" на втората осмица.

Треньорът Златомир Загорчич трябваше да прави принудителна промяна още преди първи съдийски сигнал. Георги Петков получи  контузия на ключицата докато загряваше. Опитиният вратар на "белите" бе заменен от 22-годишния италианец Емануеле Джерия.  Петков, който бе откаран в УМБАЛСМ "Пирогов" за обстойни медицински прегледи.

През първата част на чисти положения липсваха. Едва в началото на втората част двата тима тръгнаха по-смело в атака. В 53-ата минута вратарят на Пирин Красимир Костов на два пъти трябваше да спасява вратата си, след удари на Янис Карабельов и Галин Иванов.

В 57-ата минута резултатът бе открит. Карабельов напредна в половината на Пирин и подаде към Галин Иванов, който с диагонален удар прониза вратаря Костов.

Ивайло Димитров реализира второто попадение в 79-ата минута. Три минути преди края Галин Иванов отбеляза за 3:0. В ответната атака Пирин върна един гол, след като Ради Кирилов нахлу в наказателното поле и подаде към Благов, който засече топката на празна врата,

Славия - Пирин 3:1
1:0 Галин Иванов (58)
2:0 Ивайло Димитров (79)
3:0 Галин Иванов (88)
3:1 Димитър Благов (89)

СЛАВИЯ: 12.Емануеле Джерия, 23.Владислав Узунов, 33.Галин Иванов, 5.Димитър Буров, 10.Янис Карабельов, 27.Емил Мартинов, 14.Ивайло Димитров, 73.Иван Минчев (69 -.Стефан Велев), 6.Костадин Велков, 13.Стефан Велков, 9.Цветелин Чунчуков

ПИРИН: 76.Красимир Костов, 10.Аймен Суда (63 -.Димитър Благов), 21.Александър Башлиев, 7.Анти Рениа, 44.Конър Хендерсън, 27.Костадин Ничев, 19.Преслав Йорданов (74 -.Флорент Боджадж), 99.Радослав Кирилов, 3.Румен Сандев, 30.Тодор Траянов, 18.Юлиян Попев - к