Колумбия победи Франция с 3:2 в приятелска футболна среща, играна на стадион "Стад дьо Франс".

Двата отбора си спретнаха здрав и атрактивен сблъсък, в който гостите стигнаха до обрат, губейки с 0:2. Оливие Жиру и Тома Лемар се разписаха за "петлите", а точни за гостите бяха Луис Муриел, Радамел Фалкао и Хуан Кинтеро от дузпа.

Французите ще изиграят още една контрола на 27 март (вторник) срещу Русия. Колумбиците пък ще прелетят около 16 000 километра, за да гостуват на Австралия.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LkCTPfO4Okg" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по идеален начин за домакините, които откриха резултата още в 11-ата минута. Оливие Жиру се оказа на правилното място в правилното време и изстреля отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле - 1:0.

Три минути по-късно Килиан Мбапе се втурна на пробив, но не успя да стигне до голово положение, тъй като защитата на гостите внимаваше и осуети намеренията на нападателя.

В 26-ата минута резултатът стана 2:0. Страхотна атака, минала през Антоан Гризман и Килиан Мбапе, завърши с мощен диагонален удар на Тома Лемар, който препарира Давид Оспина.

Две минути по-късно гостите върнаха едно попадение. Луис Муриел отправи остро центриране отляво. Уго Лорис не се намеси адекватно и фалцираната топка попадна в рамките на вратата - 2:1.

В 39-ата минута Гризман пропусна добра възможност за отбелязване на гол. Той остана очи в очи с Оспина в малкото наказателно поле и опита да вкара топката по трева във вратата, но колубийският страж демонстрира страхотен рефлекс и спаси. Така първото полувреме завърши без повече попадения.

През втората част гостите леко вдигнаха темпото и започнаха да поглеждат по-често към вратата на французите. В 50-ата минута Луис Муриел получи прекрасно подаване дълбоко в наказателното поле и само трябваше да преодолее вратаря с точен удар, но футболистът прати топката много встрани от дясната греда.

В 57-ата минута отново Муриел притесни домакините. Той се възползва от грешка на защитата в наказателното поле и стреля към вратата.  Ударът му обаче беше париран от Уго Лорис.

В 62-ата минута логичното се случи. Брилянтен пас в коридор изведе Хамес Родригес в наказателното поле. Талантът върна към точката на дузпата, където чакаше Радамел Фалкао. Нападателят прати безмилостно топката във вратата за 2:2.

В 72-ата минута Пол Погба се възползва от свободното пространство около себе си и изстреля страхотен удар от далечно разстояние, право към долния десен ъгъл. Оспина обаче внимаваше и изби топката.

В 85-ата минута гостите получха право да изпълнят дузпа. Самюел Юмтити се намеси грубо в наказателното поле и съдията Адриан Жакоте посочи бялата точка. Хуан Кинтеро се нагърби с отговорността и донесе победата за тима си.

Франция - Колумбия 2:3

Голмайстори: Оливие Жиру (11), Тома Лемар (26), Луис Муриел (28), Радамел Фалкао (62) Хуан Кинтеро (86)

Франция: Лорис, Сидибе, Варан, Юмтити, Дин, Канте, Матюиди (Погба 66'), Лемар, Мбапе (Дембеле 66'), Гризман (Тувин 84'), Жиру (Бен Йедер 73')
Селекционер: Дидие Дешан

Колумбия: Оспина, Ариас, Мина, Д. Санчес, Фабра, Урибе, К. Санчес, Агилар (Лерма 68'), Муриел, Родригес (Кинтеро 83'), Фалкао (Сапата 68')
Селекционер: Хосе Пекерман