Марсилия е на крачка от финал в Лига Европа, след като на своя "Велодром" надви австрийския Ред Бул Залцбург с 2:0.

По този начин домакините взеха солидно предимство преди реванша на австрийска земя и като цяло са много близо до мача за трофея, където ще срещнат победителя от двойката между Арсенал и Атлетико (Мадрид).

Отборът на Руди Гарсия за пореден път показа, че се намира в доста добра форма и отборът бе в серия от три поредни победи преди днешния тим, като бе и сериозно уверен във възможностите си.

Товен даде аванс на домакините още в 15-ата минута, след като на далечната греда засече прекрасно центриране от фаул на Димитри Пайе и матира по този начин противниковия страж. В ситуацията голмайсторът игра с ръка, но това не бе забелязано от реферите.

За оформянето на крайния успех точен бе Клинтън Н'Джие, който в 63-ата минута с удар от точката на дузпата по земя не остави шансове на стража на австрийците.