Поставеният под №1 Рафаел Надал записа убедителен старт на силния тенис турнир от сериите Мастърс в Рим, след като разби босненеца Дамир Джумхур с 6:1, 6:0 и се класира за третия кръг.

Краля на клея направи пет пробива и без проблеми елиминира съперника си. В същото време италианецът Фабио Фонини отстрани кошмара на Матадора и финалиста от Мадрид миналата седмица Доминик Тийм от Австрия с 6:4, 1:6, 6:3 за 2 часа и 5 минути игра.

В първия сет Фонини направи пробив в деветия гейм, а във втората част австриецът даде само гейм на италианеца.

В третия сет с подкрепата на публиката помогна на Фонини да поведе с 5:3 след пробив и да затвори мача на свой сервис. Испанецът Алберт Рамос победи №8 Джон Иснър (САЩ) с 6:7(5), 7:6(2), 7:6(5) за 2:52 часа в оспорван сблъсък от втория кръг. Иснър направи 30 аса, но това не му беше достатъчно за победа.