Верея не успя да сътвори супер сензацията в родния футбол. Старозагорци загубиха като гости на Лудогорец с 1:2, след като водиха с 1:0 до 78-ата минута.

С два гола за 240 секунди, обаче шампионите успяха да грабнат трите точки.

Победното попадение пък бе истински шедьовър, дело на Марселиньо. Така Лудогорец избегна угрозата да изостане още повече в борбата за първото място.

Срещата бе от 8-ия кръг на Първа лига и след успеха си разградчани със сигурност няма да изостанат още повече от върха, каквато бе целта им към момента.

След четвърт час игра Лукоки стреля отблизо по диагонала, но право в Георгиев. Удар на Сисиньо пък не намери очертанията на вратата. Вандерсон стреля от воле, но не намери добре топката и я прати на два метра вдясно от вратата.

В 29-ата минута Огнянов отправи първия удар за Верея – от фаул, но не улучи вратата.

В 40-ата минута Верея изненадващо поведе. Антон Огнянов завъртя отлично топката с левия крак от пряк свободен удар, почти от границата на наказателното поле за 0:1.

В последната минута на полувремето Лудогорец можеше да изравни. Кешеру направи зрелищна задна ножица след центриране на Лукоки, ала прати топката на метър над вратата.

В 55-ата минута Марселиньо дриблира добре, навлезе в наказателното поле и стреля с десния крак – на метър вляво от вратата. Малко по-късно отново той стреля след комбинация с Кешеру, но Георгиев изби.

В 65-ата минута Вандерсон изведе Швиерчок перфектно вляво по атаката на Лудогорец, полякът стреля по диагонала, но до лявата греда.

В 72-ата минута Георги Георгиев отби акробатично в корнер изстрел с глава на Козмин Моци, пак след центриране от ъглов.

Натискът на Лудогорец все пак даде резултат в 78-ата минута. Иво Иванов се засуети пред наказателното си поле, топката му бе отнета и стигна до Антон Недялков. Последният с плътен удар по земя от 20 метра я прати в мрежата за 1:1.

Само 240 секунди по-късно „орлите“ стигнаха до пълен обрат. Марселиньо финтира Ндумбу, освободи си пространство за шут и от дъгата пред наказателното поле сътвори истински шедьовър, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:1.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 2:1
0:1 Огнянов 40
1:1 Недялков 78
2:1 Марселиньо 82

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 30. Моци, 10. Кампаняро, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю

ВЕРЕЯ: 27. Георгиев, 77. Ахмед, 6. Иванов, 5. Мунин, 3. Коуроупис, 88. Тевия, 28. Александер, 10. Огнянов, 11. Вушорович, 7. Танев, 16. Малек