Италия и Украйна завършиха наравно 1:1 в приятелска среща, играна под проливния дъжд на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа.

Гостите трябва да бъдат доволни от ремито, тъй като футболистите на селекционера Роберто Манчини доминираха в двубоя почти през цялото време. Федерико Бернардески даде аванс на домакините в 55-ата минута, а Руслан Малиновский изравни в 63-ата.

В неделя (14 октомври) италианците ще се изправят срещу Полша в среща от Лига А на Група 3 на Лига на нациите. Украйна пък ще премери сили с Чехия в Лига В от Група 1 на надпреварата във вторник (16 октомври).

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mwthdujAIBM" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Домакините поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и стиганаха до интересно положение още в 7-ата минута. Федерико Киеза се измъкна от защитата и шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче не намери целта и излезе в аут.

В 22-ата минута Лоренцо Инсиние получи хубав пас от Киеза в пеналтерията. Футболистът нанесе приличен удар, който обаче прелетя покрай десния страничен стълб.

Три минути по-късно Евген Коноплянка си опита късмета с мощна тупалка от далечно разстояние. Джанлуиджи Донарума обаче демонстрира високата си класа и спаси.

В следващите минути италианците демонстрираха чудесна отборна работа, запазвайки притежанието на топката и разменяйки пасове по конец от играч на играч. В 43-ата минута футболисти и фенове отдадоха почит към загиналите 43-а души в средата на август при рухването на мост на автомагистрала край Генуа.

През втората част случващото се на терена не се промени и Италия продължи да владее повече топката, търсейки начини да разпечата вратата на Андрий Пятов.

Това се случи в 55-ата минута. Федерико Бернардески се възползва от свободното пространство пред себе си и отправи плътен изстрел от далечно разстояние. Пятов не се намеси добре и топката влезе във вратата - 1:0.

В 63-ата минута украинците отвърнаха на удара. Лошо изчистена топка от ъглов удар попадна в краката на Руслан Малиновский. Футболистът отигра атрактивно и нацели топката от воле, което не остави никакви шансове на Джанлуиджи Донарума.

В 71-ата минута голмайсторът Малиновский бе близо до ново попадение. Украинецът отправи прекрасен изстрел от пряк свободен удар. Топката обаче нацели лявата греда.

В следващите минути домакините вдигнаха темпото и поставиха на сериозно изпитание защитата на украинците, но до ново попадение така и не се стигна.

Италия - Украйна 1:1

Голмайстори: Федерико Бернардески (55), Руслан Малиновский (63)

Италия: Д. Донарума, Флоренци (Пичини 84'), Бонучи, Киелини, Бираги (Крисчито 88'), Жоржиньо, Верати (Бонавентура 71'), Барела (Пелегрини 78'), Бернандески (Имобиле 57'), Киеза, Инсиние (Беради 78')
Селекционер: Роберто Манчини

Украйна: Пятов, Караваев, Бурда, Ракиций (Кривцов 88'), Матвиенко, Съдрочук (Степаненко 57'), Зинченко, Малиновский, Марлош (Циганков 46'), Коноплянка (Петряк 73'), Ярмемчук (Кравец 76'; Бутко 90')
Селекционер: Андрий Шевченко