Без голямата звезда Лионел Меси националният тим на Аржентина спечели убедително с 4:0 срещу Ирак в контрола, която се игра в столицата на Саудитска Арабия Рияд.

Лаутаро Мартинес от Интер даде аванс на „гаучосите“ в 18-ата минута след подаване на нападателя от Спортинг (Лисабон) Маркос Акуня. Това бе и единственото попадение за водения от временния селекционер Лионел Скалони тим през първата част.

След почивката халфът на Уотфорд Роберто Перейра в 53-ата минута удвои аванса на аржентинците след пас на Пауло Дибала от Ювентус.

В края защитникът на Фиорентина Херман Пецела в 82-ата минута се възползва от асистенция на халфа Едуардо Салвио от Бенфика и вкара третия гол.

В добавеното време халфът на „лисабонските орли“ Франко Черви оформи крайния резултат, а за гола му асистира Валтер Канеман от бразилския Гремио.

Лионел Меси от Барселона не е повикан в състава и за контролата срещу Бразилияна 16 октомври.

АРЖЕНТИНА - ИРАК 4:0
1:0 Л. Мартинес (18)
2:0 Р. Перейра (53)
3:0 Пецея (82)
4:0 Серви (90+2)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6ta_DFmOW68" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>