Уест Хям постигна победа с 1:0 над Арсенал в лондонското дерби от 22-ия кръг на Висшата лига, което се игра на "Лондон Стейдиъм".

И макар да бяха в ролята на аутсайдери "чуковете" взеха своето след попадение на Рийс в 48-ата минута на срещата.

Това е и първи успех на тима на Уест Хям над този противник от 2015 година насам.

След този успех отборът на Арсенал е 5-и в класирането с 41 точки, а домакините, които излязоха крайни победители, заемат 8-ата позиция с 31 точки.

Като цяло първото полувреме не бе от най-интересните, но може да се характеризира със здравата игра, която показаха двата отбора.

Възможностите за гол преди почивката бяха малко на брой и в крайна сметка логично през първите 45 минути не се стигна до нито едно попадение с оглед на представянето на двата лондонски тима.

В 13-ата минута Лаказет излезе сам срещу противниковия вратар, но Фабиански първо спаси удара му. След това французина така и не успя да порази вратата и при добавката прати топката над напречната греда.

В 32-ата минута Насри успя да свали добре една топка за Андерсон, който пробва късмета си от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен

Броени минути след това Арсенал пробва нещо интересно чрез Гендузи, но неговият удар от над 20 метра също бе неточен.

Три минути след почивката все пак обаче Уест Хям успя да вкара. След грешка на Джака топката попадна в краката на Насри, който намери Рийс, а последният със силен удар до близката греда матира Лено.

Малко след първия час игра Обамеянг можеше да изравни, но стреля доста неточно от удобна позиция за директна стрелба

В 67-ата минута Иуоби бе близо до гол, но и неговият удар бе неточен, макар че бе на доста добра позиция. В самия край пък гол на Арсенал бе отменен заради засада.

УЕСТ ХЯМ - АРСЕНАЛ 1:0
1:0 Рийс 48'

Уест Хям: Фабиански, Огбона, Диоп, Сабалета, Кресуел, Рийс, Нобъл, Андерсон, Насри (73 - Снодграс), Антонио (83 - Обианг), Арнаутович (72 - Каръл)

Арсенал: Лено, Сократис, Мустафи (59 - Рамзи), Кошчелни, Колашинац, Джака (59 - Торейра), Гендузи, Мейтланд-Найлс (71 - Бейерин), Обамеянг, Иуоби, Лаказет