Септември (София) спечели домакинството си срещу безличен Берое с 1:0 на стадион "Васил Левски". В герой за столичани в двубоя, който бе от 21-ия кръг на Първа лига, се превърна дебютантът Кристофър Мандианго.

На трибуните пък бе Димитър Бербатов, който се бе дръпнал настрани от повечето зрители, като се бе замаскирал с качулка.

След този мач интригата за топ 6 се завърза доста, като заралии са 5-и с 36 точки, докато Септември е 12-и със 17 точки.

Двубоят започна много по-добре за домакините, които стигаха до хубави ситуации с много по-младите и български момчета, които стартираха като титуляри.

След няколко такива, се стигна и до единствения гол в срещата. В 25-ата минута синът на собственика Румен Чандъров - Асен изведе Мандианго в наказателното поле, а нападателят отбеляза хладнокръвно за 1:0.

Беройци отвърнаха с удар на Камбуров в 30-ата минута, но той бе неточен.

В края на първата част Септември можеше да вземе преднина от два гола, но Перниш успя да спаси.

През втората част безличната игра на старозагорци продължи, а на няколко пъти домакините можеха да отбележат още попадения, но само добрите намеси на Перниш ги спасиха от тях.

В 72-ата минута втори жълт картон и респективно червен получи Ерол Алкан от гостите.

Септември доигра спокойно двубоя и заслужено грабна трите точки.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - БЕРОЕ 1:0

1:0 Мандианго (25)

СЕПТЕМВРИ: 21. Георгиев, 20. Мандианго, 7. Русев, 13. Димитров, 10. Чандъров, 22. Стоичков, 26. Алвеш, 24. Башлиев, 23. Дюлгеров, 16. Николов, 19. Глишик

БЕРОЕ: 12. Перниш, 4. Алкан, 5. Меска, 6. Цветков, 9. Камбуров, 11. Бандаловски, 18. Мартинс, 19. Василев, 27. Баранов, 73. Минчев, 77. Еуженио