Галерия

България и Черна гора завършиха наравно 1:1 в двубой от Група А от квалификациите за Евро 2020, игран на стадион "Васил Левски".

Футболистите на селекционера Петър Хубчев владееха повече топката през първото полувреме и само късметът не позволи на Спас Делев и Тодор Неделев да открият резултата.

Това обаче направиха гостите в началото на втората част, след като Стефан Мугоша (50') се разписа. След попадението българите трудно успяваха да затруднят защитата на Черна гора, но в крайна сметка късметът бе на страната на нашите момчета, след като Станислав Костов бе повален на земята. Ситуацията бе спорна, тъй като нарушението сякаш бе извън рамките на наказателното поле. Все пак съдията Руди Буке посочи бялата точка. Тодор Неделев (82') се нагърби с отговорността и се разписа.

Така България определено не започна добре похода си към Евро 2020, печелейки 1 точка в Група А. Да се надяваме, че в понеделник нашите момчета ще покажат друго лице в Косово.

Нашите момчета започнаха доста мотивирано срещата и започнаха да поглеждат към вратата на черногорците веднага след първия съдийски сигнал. Така се стигна до първата опасност в 8-ата минута. Тодор Нделев шутира от границата на наказателното поле. Топката се удари в тялото на Жарко Томашевич. Рикоширалото кълбо бе близо до Галин Иванов, но вратарят на гостите Даниел Петкович го изпревари и изби.

В 15-ата минута Страхил Попов отправи едно от традиционните си центрирания отдясно. Подаването стигна до Тодор Неделев и той успя да отправи диагонален удар по земя, който обаче бе отразен от Петкович.

В 18-ата минута Николай Михайлов направи силно спасяване. Мирко Иванич бе изведен на опасна позиция и шутира. Вратарят на "лъвовете" демонстрира рефлекс и парира удара с крак.

В 22-ата минута нашите момчета стигнаха до нова опасност. Васил Божиков засече с глава центриране от ъглов удар и я прати към вратата. Филип Стойкович обаче успя да изчисти от голлинията.

В 31-ата минута Георги Костадинов стреля технично от опасна близост до вратата. Стражът на Черна гора Петкович обаче отново реагира блестящо и за пореден път спаси отбора си.

В 42-ата минута Петър Занев центрира отляво. Спас Делев се пребори за топката и нанесе удар от воле, но кълбото не намери рамките на вратата. Така първото полувреме завърши без попадения.

В началото на втората част гостите поведоха в резултата. Дълго подаване към Стефан Мугоша не остави шансове на Николай Михайлов с техничен диагонален изстрел - 0:1.

Попадението видимо повлия на играта на нашите момчета и те започнаха да изпитват затруднения в средата на терена. Все пак Ивелин Попов пробва удар от над 30 метра. Топката обаче мина над вратата.

В 61-ата минута гостите бяха близо до удвояване на преднината си. Добро двойно подаване завърши с опасен изстрел на Мирко Иванич, който мина на сантиметри от дясната греда на Михайлов.

В следващите минути българите отново започнаха да владеят повече топката, пускайки центрирания и от двете крила, които обаче не водеха до нищо опасно пред вратата на Петкович.

В 79-ата минута Спас Делев действа атрактивно, отправяйки изстрел от воле. Топката обаче мина на сантиметри от левия страничен стълб на Петкович.

В 81-ата минута българите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Станислав Костов бе повален на земята. Ситуацията бе спорна, тъй като нарушението сякаш бе извън рамките на наказателното поле. Все пак съдията Руди Буке посочи бялата точка. Тодор Неделев се нагърби с отговорността и запази хладнокръвие - 1:1.

В 87-ата минута Страхил Попов бе много близо до победния гол. Защитникът отправи много мощен изстрел от далечно разстояние. Топката обаче мина на сантиметри от напречната греда.

В добавеното време на срещата двата отбора си размениха по едно инфарктно положение пред двете врати, но резултатът остана непроменен.

България - Черна гора 1:1

Голмайстори: Стефан Мугоша (50'), Тодор Неделев (82')

България: Николай Михайлов, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Петър Занев, Георги Костадинов, Ивайло Чочев (Симеон Славчев 68'), Тодор Неделев, Галин Иванов (Станислав Костов 52'), Ивелин Попов, Спас Делев (Мартин Минчев 83')
Селекционер: Петър Хубчев

Черна гора: Петкович, Марушич, Симич, Томашевич, Вешович (Йовович 78'), Стойкович, Янкович (Болиевич 64'), Иванич, Вукчевич, Бечирай, Мугоша (Косович 89')
Селекционер: Любиша Тумбакович