Локомотив Пловдив разгроми гостуващия Септември с 4:0 в първия полуфинал за купата на България. С този си успех възпитаниците на старши треньора Бруно Акропович направиха реванша почти непосилен за съперника и уверено гледат към финала на турнира.

Преди първия съдийски сигнал всички на стадиона почетоха с едноминутно мълчание легендата на Левски Александър Костов и водещия специалист в детско-юношеския футбол Йордан Андреев Муратев-Даката. Двамата починаха в началото на тази седмица.

Столичани имаха добра възможност да поведат в 11-ата минута, но Мартин Луков изби удар на Асен Чандъров.

Малко по-късно Фабиано Алвеш от гостите фаулира в наказателното поле нападателя на "черно-белите" Димитър Илиев и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Илиев стреля точно от бялата точка и локомотивци поведоха с 1:0 в 14-ата минута. Пет минути по-късно Един Бахтич центрира от ляво Стивън Езе вкара с глава за 2:0.

Гостите реагираха и три минути по-късно Илия Димитров подаде на Суад Сахити, който влезе в наказателното поле, стреля, но Луков изби с крак. Топката отново попадна в краката на Сахити, но при добавката той би в тялото на вратаря на Локомотив.

Домакините стигнаха до трети гол в 28-ата минута. Димитър Илиев подаде на Един Бахтич, последва центриране към Анте Аралица, който отклони с пета към Момчил Цветанов, чийто точен удар отблизо прати топката във вратата на противника за 3:0.

До края на полувремето "черно-белите" продължиха да доминират, но пропуснаха да отбележат четвърти гол.

Гостите опитаха обрат през второто полувреме. В 55-ата минута Борис Галчев центрира от пряк свободен удар Езе се размина с топката, тя попадна в Чандъров, който стреля с глава, но Мартин Луков изби.

Четири минути по-късно гостите поискаха дузпа, след като Сахити центрира, топката срещна ръката на Игор Банович в наказателното поле, но Станислав Тодоров реши, че разстоянието между двамата футболисти е било прекалено малко и той не отсъди най-тежкото наказание.

Локомотивци започнаха да действат още по-внимателно в защита, за да не допуснат гол. В 76-ата минута Борис Ганчев стреля от 25 метра, но в аут.

Домакините търпеливо дебнеха своя шанс и в 87-ата минута стигнаха до четвърти гол. В 87-ата минута Момчил Цветанов отне топката в центъра, подаде на Игор Банович, стигна от ляво до границата на наказателното поле и със силен удар фиксира крайното 4:0.

Локомотив (Пловдив) - Септември - 4:0

Голмайстори: 1:0 Димитър Илиев 14-дузпа, 2:0 Стивън Езе 19, 3:0 Момчил Цветанов (28), 4:0 Игор Банович 87

Локомотив: Мартин Луков, Абделхаким Буна, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов (72-Парвиз Умарбаев), Един Бахтич (68-Ален Ожболт), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Анте Аралица (86-Асен Георгиев), Димитър Илиев

Септември: Валентин Галев, Дарко Глишич (85-Владимир Николов), Александър Дюлгеров, Здравко Димитров, Георги Стоичков, Асен Чандъров, Фабиано Алвеш, Александру Бенга, Суад Сахити (74-Матео Стаматов), Борис Галчев, Илия Димитров (65-Кристофър Масамба)