Първата ракета на България Григор Димитров спечели в два сета демонстративния си двубой срещу Филип Крайнович (Сърбия).

В мач от демонстративния турнир The Boodles Гришо сломи съперника си за малко повече от час след 6:3, 7:6 (2).

Димитров, който към момента е №48 в ранглистата на ATP, започна срещата отлично и поведе с 5:1 в първия сет.

Сърбинът успя да спечели следващите два гейма, но Григор не допусна нещо повече и затвори сета при 6:3, за да поведе с 1-0.

Вторият сет стартира равностойно и след шест изиграни гейма бе фиксирано равенство – 3:3. Тогава Краинович взе инициативата и поведе с 5:6, но Димитров изравни, печелейки своя сервис гейм и прати сета в тайбрек след 6:6.

Там хасковлията бе безапелационен и си извоюва победата след 7:2, триумфирайки с 2-0 сета.