Витоша (Бистрица) загуби от гостуващия Ботев (Враца) с 0:2 в последния мач от втория кръг на елитната efbet Лига и отново не успя да победи този съперник – едно реми и четири поражения в досегашните им сблъсъци.

Гостите пречупиха „тигрите“ с голове на Даниел Генов (17) и Илия Миланов (54) и записаха първи успех за сезона след загубата от Берое (1:3) на старта във Враца.

За тима от Бистрица пък това е втори поредно поражение след това от Славия (2:3) при визитата им в първия кръг.

Врачани бяха по-активни от самото начало и още в 5-ата минута Петър Атанасов проби отляво и изведе Мирослав Будинов, който обаче отправи неточен удар. В 17-ата минута Ботев поведе, след като Васев направи пробив и пусна пас в наказателното поле към Даниел Генов, който не остави шансове за вратаря Кристиян Кацарев.

Малко след гола Петър Атанасов отправи нов удар към вратата на "тигрите", но топката премина над вратата. До края на първата част единственото интересно положение бе удар на Генов в 40-ата минута, но той бе блокиран от Бонев.

След почивката в 52-ата минута домакините не успяха да се възползват от грешка в защитата на съперника, след като Мартин Станкев не намери целта. Две минути след това гостите удвоиха аванса си. Симеон Мечев центрира от фаул в наказателното поле, където над всички бе Илия Миланов, който с глава вкара за 0:2.

Страхотно положение за гол пред „тигрите“ се разкри в 77-ата минута, когато Станкев шутира от далечна дистанция, но гредата спаси вратаря Красимир Костов от попадение.

Десет минути след това Ивайло Михайлов намери технично Милан Вушурович, който бе близо до първия си гол с екипа на Ботев, но пропусне да направи победата още по-убедителна. В последните секунди Коуроупис шутира от фаул и топката отново срещна гредата на гостите, а при добавката Амзин не намери очертанията на вратата.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2
0:1 Даниел Генов (17)
0:2 Илия Миланов (54)

ВИТОША: 33. Кацарев, 4. Узунов, 5. Бонев, 6. Гьонов, 18. Курупис, 24. Купенов, 10. Амзин, 80. Котев, 88. Станкев, 14. Садула, 45. Долапчиев
Ст. треньор: Енгибар Енгибаров

БОТЕВ: 33. Костов, 11. Васев, 16. Попов, 2. Керчев, 18. Миланов, 23. Мечев, 8. Златински, 9. Генов, 14. Будинов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски
Ст. треньор: С. Ангелов