Холандия постигна победа с 2:1 при визитата си на Беларус на стадион "Динамо" в Минск. Това стана в европейска квалификация от Група "С".

След този мач "лалетата" са все по-близо до класиране на европейските финали и страната има в актива си 15 точки, като е с три повече пред втория в групата Германия и също толкова повече пред третия в групата Северна Ирландия.

Вайналдум даде аванс на гостите с попадение в 32-ата минута. Той засече с глава хубаво центриране на Промес и прати топката в противниковата врата.

В 41-ата минута отново халфът на Ливърпул отбеляза попадение с което удвои преднината на холандците. Той отправи страхотен удар около дъгата и прати топката неспасяемо в сглобката на противниковата врата.

Силите на беларусите стигнаха за почетен гол чрез Драгун в 52-ата минута, след като той бе точен с глава от близка дистанция.

БЕЛАРУС - ХОЛАНДИЯ 1:2
0:1 Вайналдум 32
0:2 Вайналдум 41
1:1 Драгун 52

Беларус: Гутор, Наумов, Мартинович, Поляков, Веретило, Яблонски, Стасевич, Драгун, Ковалев (60 - Скавиш), Бакхар (70 - Ебонг), Лаптев (83 - Шевченко)

Холандия: Силесен, Ван Дайк, Де Лихт, Фелтман, Блинд, ван де Бек (67 - де Рон), Вайналдум, де Йонг, Берхвайн (89 - Бабел), Мален, Промес (66 - Люк де Йонг)