Българският защитник Васил Божиков и неговият Слован Братислава се класираха на финал за Купата на Словакия, постигайки втора победа над Злате Моравце в реванша от 1/2-финалите. Българинът изведе гостите с капитанската лента и остана на терена през всичките 90 минути.

В първата среща футболистите на Ян Козак победиха с 4:1, а днес стигнаха до успеха с 2:0 и с общ резултат 6:1 се класираха на финал.

Попаденията за Слован бяха дело на Жан Медвед и Владимир Вайс, който се разписа от дузпа. Злате Моравце завърши мача с 10 човека на терена, след като Асанович бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон в 60-ата минута, когато извърши нарушението за дузпата на съперника.

На финала Слован очаква победителя от другия полуфинал между Ружомберок и Дунайска Стреда, като първия двубой помежду им завърши 1:1.