Ботев Враца и Дунав не си вкараха и си спретнаха 0:0 в първа среща от групата на борещите се оцеляване в Първа лига. В тази група е още Царско село.

Победителят ще гарантира мястото си сред най-добрите, а останалите два тима ще играят баражи със Септември София и Монтана.

Срещата започна с приспивно темпо, като в началото играта се водеше основно в средата на терена. В 11-ата минута гостите бяха близо до попадението.

Тогава Юлиян Ненов намери Стефан Христов, но той стреля до гредата. Отговорът на Ботев бе положение пред Валери Домовчийски, но отново не се стигна до гол.

До края на полувремето двата отбора си размениха по още едно положение, но без резултат.

Втората част отново започна плахо, като двата отбора се бяха захапали в центъра на терена и трудно достигаха до сериозни голови възможности.

В 65-ата минута Доминик Янков навърза защитата на гостите и стреля, но Благой Макенджиев без проблеми спаси. Ботев продължи да натиска и стигна до нов шанс, но Валери Домовчийски отново пропусна да вкара.

До края не се случи нищо запомнящо се и така двата отбора си поделиха по точка.

Ботев Враца - Дунав 0:0

Ботев Враца: 33. Костов, 24. Н'Диайе, 4. Лясков, 81. Зехиров, 30. Домовчийски, 37. Керчев, 18. Миланов, 5. Ганев, 10. Атанасов, 88. Том, 7. Ивайлов

Дунав: 21. Макенджиев, 22. Милчев, 29. Колев, 5. Николов, 18. Исаевски, 94. Ненов, 7. Лазаров, 8. Щерев, 10. Кавалканете, 99. Христов, 45. Долапчиев