Локомотив София постигна жизненоважна победа с 1:0 при гостуването си на Берое в двубой от 21-ия кръг на "А" група, който се игра в Стара Загора.

Единственото попадение в мача падна в 43-ата минута и бе автогол на Игор Джоман.

След този мач столичани изместиха Славия от 9-ото място, като тимът има 25 точки в актива си.

Берое пък е на 8-ата позиция с четири точки повече.

Домакините могат да съжаляват много за загубата, тъй като при повече късмет можеха да стигнат поне до точка в днешния мач.

В 27-ата минута Елио Мартинс нацели напречната греда след опит за центриране, а освен това отново той имаше два шанса през първото полувреме, но ударите му бяха неточни.

При автогола за Берое Маркиньос се опита да играе с глава след центриране, но вместо това Джоман си засече топката във вратата.

През второто полувреме бразилецът с български паспорт нацели и греда в 57-ата минута след прекрасен удар от дистанция. Тупалката му бе отразена от Караджов, но все пак срещна и гредата.

С тази победа със сигурност ще бъде свалено малко от напрежението върху треньора на Локо Стефан Генов.