ЦСКА удари с 2:0 Пирин Гоце Делчев и взе лека шампионатна победа, с която се изравни с Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив на третото място в класирането. Точни за армейците бяха Мамади Сидибе и Ивайло Чочев през второто полувреме на мача.

Срещата на "Армията" не предложи особени футболни достойнства, темпото бе лежерно, а двата отбора нямаха особено желание да демонстрират нещо запомящо се и смислено.

Така ЦСКА логично взе победата, а Пирин продължава да е в зоната на изпадащите отбори.

ЦСКА натисна гостите от Гоце Делчев още в самото начало. Във втората минута Емил Гъргоров стреля от дъгата на наказателното поле, но в аут.

Осем минути по-късно Венци Василев пусна страхотен пас към Мартин Петров, който се опита да продължи кам Бадема, но Юсев предвидливо излезе и улови.

В 14-ата минута Тодор Янчев се освободи от защитата на гостите и стреля от малък ъгъл, но топката мина до гредата. Последва ново положение за ЦСКА. Косоко намери технично Гъргоров, но Бадема стреля в аут.

В 19-ата минута свали топката към Апостол Попов, но Апата от воле стреля високо над вратата. Две минути по-късно Мартин Петров направи добро центриране в наказателното поле на Пирин, където Вальо Илиев стреля с глава, но неточно. Постепенно темпото на игра тотално падна.

Играчите на ЦСКА доминираха, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение. В 35-ата минута Косоко стреля с глава, но в аут. Малко преди края на полувремето Мартин Петров пък не успя да вкара от фаул.

Второто полувреме започна с гол за ЦСКА. В 56-ата минута Емил Гъргоров излъга защитата на Пирин и стреля от точката на дузпата, при което Юсеф спаси удара му, но топката отново попадна в Бадема, който пусна хитро на Сидибе и той направи 1:0.

Три минути по-късно Веселин Марчев можеше да изравни, но не успя да преодолее Мболи. Така се стигна до 70-ата минута, когато армейците забиха и втори гол.

Тогава Васил Панайотов сгреши детински и подари топката на Ивайло Чочев, който без проблеми преодоля Юсев за 2:0.

Осем минути по-късно Сидибе пое топката и опита да вкара с прехвърлящ удар, но стреля над вратата. До края не се случи нищо интересно, ЦСКА владееше играта и заслужено си взе победата.

ЦСКА - ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ 2:0

1:0 Сидибе (56)
2:0 Чочев (70)

ЦСКА: 72. Мболи 21. В.Василев 14. В.Илиев 25. Грънчов 19. Попов 5. Янчев 15. Хауърд 20. Косоко (46' Сидибе) 11. Милисавлиевич (65' Чочев) 23. Гъргоров 17. М.Петров (55' Марсиньо);

Пирин: 59. Юсев 3. Пиргов 5. Гуцев 22. Киров (78' Карапетров ) 6. Фиданин 19. Газиев (85' Стоянов) 21. Панайотов 8. Лазаров 7. Башов (89' Боянчев) 10. Марчев 77. Близнаков;