Локомотив София успя да постигне много ценна победа с 1:0 над Пирин Гоце Делчев в мач от 27-ия кръг на "А" група - втора седмица на плейофите.

"Железничарите" не блестяха с кой знае колко добро представяне, но все пак издрапаха трите точки днес. Единственото попадение в срещата отбеляза Маркиньос в 69-ата минута, а домакините разочароваха феновете си, които скандираха срещу треньора Стефан Генов, искайки оставката му.

Домакините имаха страхотен шанс да стигнат до гол още в 1-ата минута, но Маркиньос изпусна дузпа, след като Пепи Димитров бе фаулиран в наказателното поле.

Бразилецът стреля почти в центъра на вратата, Абди Абдиков спаси, топката попадна в Иво Иванов, който шутира, но стражът на неврокопчани отново не позволи на Локо да открие

В 12-ата минута реферът Христо Ристосков за втори път в този мач посочи бялата точка в полза на домакините. И този път нарушението бе извършено срещу Петър Димитров. Раул се нагърби с изпълнението, като Абдиков отново спаси.

До края на полувремето Локо не играеше уверено, което бе логично след двете изпуснати дузпи, но след почивката все пак домакините стигнаха до така желаното попадение.

В 64-ата минута Марко Ранджелович пак прати топката в мрежата на неврокопчани, но попадението не беше зачетено заради засада.

Все пак в 69-ата "железничарите" вече ликуваха. Маркиньос пое топката в половината на гостите и подаде надясно към Раул, който нахлу в наказателното поле и му върна, а бразилецът стреля по земя право в мрежата на Абдиков - 1:0

До края нямаше повече голове.

След успеха "железничарите" се изравниха със Славия. Двата столични отбора имат по 34 точки и заемат 9-ото и 10-ото място, докато Пирин остава на предпоследната 13-а позиция с 15 точки.