Лудогорец най-после успя да победи Литекс през този сезон, след като спечели гостуването си на стадион "Градски" с 2:1.

Това стана в мач от 1/4-финалите за Купата на България. Реваншът е в Разград.

"Орлите" излязоха с резерви днес, но все пак постигнаха успеха след попадения на Златински в 13-ата и Моци в 25-ата минути. За домакините точен бе Манолов в 70-ата минута.

Стойчо Стоев реши да даде почивка на доста от титулярите си, които имаха тежък мач срещу Валенсия.

През сезона в "А" група Лудогорец нямаше успех над Литекс, като отборът врътна реми в Ловеч и загуби у дома с 2:4.

Мачът започна с лек превес на домакините, които стигнаха до интересна ситуация още в 9-ата минута.

Златинов отправи удар, но топката рикошира в тялото на Шоко.

Три минути след това Ваюши отправи много хубав удар от границата на наказателното поле, но Чворович успя да спаси вратата си след ефектен плонж.

Гостите обаче вкараха при първата си добра ситуация. Златински отправи хубав удар от фаул в 13-ата минута и матира Евгени Александров, който не реагира добре в ситуацията.

Минута след това Джордан бе изведен сам срещу Чворович, но вратарят излезе и пресрещна нападателя, като достигна и първи до топката. Нападателят на Литекс падна на тревата, като поиска дузпа, но такава не бе отсъдена

В 25-ата минута Лудогорец нанесе втори удар на гостите, след като Моци реализира за 0:2.

Златински отправи удар от фаул, а Александров отново не се намеси убедително и не успя да улови топката, подарявайки я на Моци. Румънецът пък от близка дистанция реализира.

В 27-ата минута Луму бе изведен сам срещу вратаря, но този път стражът на Литекс се намеси добре.

Към края на първото полувреме Кишада също излезе сам срещу вратаря, но се забави и не успя да отправи удар.

Второто полувреме започна без интересни ситуации пред двете врати, като едва 15 минути след подновяването на играта Абало отправи удар, който бе неточен.

В 64-ата минута Николов засече с глава центриране в наказателното поле на Лудогорец, но прати топката в аут.

Точно шест минути по-късно домакините намалиха чрез Манолов. Златинов първоначално центрира в наказателното поле, но след нескопосан опит за изчистване на Дяков топката попадна в Николов. Той опита удар, но кълбото рикошира в тялото на Моци и достигна до Манолов, който от близка дистанция вкара.

В 84-ата минута реферът спести чист червен картон на Том, след като бразилецът стъпи върху крака на Христо Златински с бутоните и му извади само жълт, а до края нямаше повече голове.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Златински 13'