Литекс победи само с 2:0 Хасково в мач от осмия кръг на А група. На стадиона в Ловеч оранжевите имаха пълно превъзходство и още през първото полувреме си осигуриха аанс от два гола.

В 13-та минута Ваюши можеше да открие резултата, но Боян Пейков спаси удара с глава на албанеца след центриране от корнер.

Гостите също имаха своя шанс в 22-та минута, но далечен удар на Васил Велев беше спасен от младия вратар на ловчалии Александър Конов.

Добри изяви имаше и вратарят на Хасково Боян Пейков. В 33-та минута Косоко беше изведен сам срещу него, но Пейков отрази удара му.

Минута по-късно стражът на Хасково спаси и удар на Гълъбов с глава. в 36-та минута обаче домакините все пак откриха резултата.

Кристиян Малинов посрещна от воле избита топка и от границата на наказателното поле я заби в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

В 41-та минута след центриране на Армандо Ваюши, Уилмар Джордан засече топката и покачи на 2:0. И второто полувреме започна с по-добра игра на Литекс.

Косоко и Асприля пропуснаха добри възможности за нов гол. В последните 20 минути на двубоя ловчалии свалиха оборотите и позволиха на гостите да поизнесат играта в половината на Литекс.

Футболистите на Хасково обаче, така и не успяха да сътворят нищо опасно пред вратата на Конов. В 80-та минута Ваюши на празна врата не успя да вкара трети гол за Литекс след бърза контраатака.

В 86-та минута Пейков спаси много силен удар на Ваюши от 25 метра. В крайна сметка Литекс спечели с 2:0 и прибави нови три точки към актива си.

Литекс - Хасково 2:0

1:0 Кристиян Малинов (36)
2:0 Уилмар Джордан (41)

Литекс: Александър Конов, Страхил Попов, Джаксън Менди, Пламен Гълъбов, Васил Божиков, Кристиян Малинов, Данило Асприля (77 Румен Руменов), Армандо Ваюши, Омар Косоко (71 Милчо Ангелов), Джордан (81 Георги Минчев)

Хасково: Боян Пейков, Иван Скерлев, Костадин Ничев, Николай Димитров, Кирчо Крумов, Васил Велев (80 Митко Плахов), Мартин Райнов (63 Емил Ангелов), Галин Димов, Джихат Кямил (46 Недялко Хубенов), Дончо Атанасов, Деян Лозев