Локомотив София се наложи с 2:1 над Хасково, след като изоставаше с 0:1. Двата гола за домакините вкара тунизийският нападател Ламжед Шехуди - по един във всяко полувреме.

С победата железничарите събират 26 точки, което ги изважда на 5-а позиция. Хасковлии са на дъното с 4 точки.

Първата прилична атака беше в 20-ата минута от ляво, когато Румен Трифонов проби и върна топката в наказателното поле. Шехуди и Том стреляха последователно, но все защитници застанаха пред топката и спасиха вратата си.

В 32-ата минута обаче гостите откриха резултата, като Димитър Алексиев се възползва от грешка на Хаджиев. Нападателят на Хасково прехвърли Митрев и откри резултата - 0:1.

Но минута по-късно Ламжед Шехуди изравни с глава. Той засече подаване от дясно на Владислав Романов и наказа вратаря Банков.

В 42-ата минута двамата си размениха асистенциите, като този път Романов изскочи по диагонала, но топката се спря в страничната греда след удара му по земя.

Веднага след началото на второто полувреме домакините направиха пълен обрат чрез тунизийския си голмайстор. Шехуди наказа много груба грешка в защитата на Хасково и на вратаря Николай Банков и вкара за 2:1. Камен Хаджиев можеше да вкара трети гол, но в 60-ата минута би в аут.

След това локомотивци продължиха да доминират и изпуснаха още две ситуации чрез Шехуди и Манолов. 2 минути преди края се отвори възможност и за Ливраменто, който от 10 метра прати топката в тялото на защитник на гостите. При добавката пак той ритна, но високо над гредата.

Локомотив София - Хасково 2:1

0:1 Димитър Алексиев 32

1:1 Ламжед Шехуди 33

2:1 Ламжед Шехуди 49

Локомотив София: Божидар Митрев, Елтон дош Рейш, Марко Ранджелович, Камен Хаджиев, Румен Трифонов, Антонио Ливраменто (90+3- Даниел Васев), Иво Иванов, Евертон Джилио-Том, Александър Манолов (80- Траян Траянов), Владислав Романов, Ламжед Шехуди (90+4- Антон Славчев)

Хасково: Николай Банков, Костадин Ничев, Николай Димитров (63- Мартин Ковачев), Владислав Узунов (78- Джихат Кямил), Иван Скерлев, Георги Коруджиев (64- Атанас Чепилов), Олег Шелаев, Педро Еуженио, Вълчан Чанев, Димитър Алексиев, Деян Лозев