Славия разби с 3:0 Ботев Пловдив на "Овча купел" и записа най-впечатляващата си победа в първенството. Два гола за "белите" заби Радослав Василев, един добави Карлос Фонсека.

След този успех Славия събра 17 точки и е на 10 място, докато пловдивчани са седми с 24 точки. Ботев Пловдив доминираше в мача през първия половин час.

Пловдивчани владееха инициативата, но пропуснаха да вкарат, след което дойде попадението на Карлос Фонсека и срещата се обърна.

През второто полувреме "белите" тотално надиграха гостите, вкараха нови два гола и заслужено си взеха победата и трите точки.

Така Ботев записа втора поредна загуба с 0:3, след като преди седмица падна с подобен резултат и от Левски. По този начин треньорската позиция на Вили Вуцов начело на клуба сериозно е застрашена и нищо чудно той да бъде сменен.

Ботев Пловдив започна по-добре мача и още в началото натисна сериозно домакините от Славия.

В 5-ата минута Вили Вуцов се наложи да направи принудителна смяна, след като контузия получи Александър Колев и на негово място влезе Чунчуков.

Малко по-късно гостите стигнаха до първото си голово положение. Лъчезар Балтанов изведе Момчил Цветанов в отлична позиция в наказателното поле на Славия, последва шут на Цветанов, но Георги Петков спаси.

В 17-ата минута Петков отрази и удар на Мариян Огнянов. Това бяха силните минути на Ботев, но с пропуск се отчете и Гамаков, който стреля над вратата.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Славия вкара с първата си атака. Тогава Карлос Фонсека бе изведен сам срещу Адан Стаховяк и без проблеми опъна мрежата му 1:0.

Това попадение обърна развоя на срещата и до края на мача домакините контролираха действията на терена.

Трябва да се отбележи, че в края на първото полувреме Ботев имаше претенции за дузпа, след като топката докосна ръката на Бургзорг, но Цветан Кръстев не посочи бялата точка.

В началото на второто полувреме Манзоро изведе Фонсека сам срещу Стаховяк, но вратарят показа класа и спаси.

Ботев отговори с положение на Момчил Цветанов, който изпусна по невероятен начин да изравни, след като не се възползва от подарък на Георги Петков.

Домакините обаче нанесоха втори звучен шамар на гостите в 56-ата минута. Тогава Дяков пусна отличен пас към Радослав Василев и той направи 2:0 за Славия.

Това пречупи напълно пловдивчани, които така и не намериха път към вратата на Георги Петков.

В 67-ата минута Момчил Цветанов направи страхотен пробив по крилото, след което центрира остро в наказателното поле на Славия, но там Георги Петков улови топката.

Четири минути по-късно "белите" вкараха трети гол и окончателно решиха мача. Радослав Василев се възползва от нова издънка в защитата на Ботев и технично опъна мрежата на Стаховяк за 3:0.

След това попадение темпото на игра падна и срещата се доиграваше. В крайна сметка Славия взе заслужена победа и три точки.

СЛАВИЯ - БОТЕВ 3:0

1:0 Карлос Фонсека (32)
2:0 Радослав Василев (56)
3:0 Радослав Василев (71)

Славия: 1. Петков (к), 71. Диего, 26. Везалов, 6. Касай, 25. Панов (Ристевски), 11. Бургзорг (Генчев), 77. Савич, 17. Дяков, 33. Фонсека (Бижев), 7. Манзоро, 99. Василев

Ботев Пловдив: 1. Стаховяк, 3. Инез, 37. Р. Колев, 28. Филипов, 11. Й. Христов, 17. Балтанов, 38. Гамаков (Ив. Цветков), 16. Иршак, 7. Огнянов, 77. М. Цветанов, 9. Ал. Колев (Чунчуков)